Eurodesk Değerlendirme Toplantısı

0
430

Türkiye Ulusal Ajansı Eurodesk Koordinatörlüğü tarafından 2-5 Ağustos 2017 tarihlerinde Samsun ilinde Eurodesk değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Derneğimizi temsilen dernek başkanı Olcay ATBİN değerlendirme toplantısına iştirak etmiştir.

Türkiye’nin çeşitli illerinden toplam 35 Eurodesk temas noktasının iştirak ettiği değerlendirme toplantısı oldukça verimli geçti. 2017 yılının ilk altı ayının değerlendirildiği toplantıda temas noktalarının süreçte yaşamış oldukları sıkıntı ve problemler değerlendirilerek hep birlikte çözüm önerileri getirildi. Ayrıca iyi uygulama örneklerinin de paylaşıldığı toplantıda temas noktaları karşılıklı bilgi ve deneyim paylaşımlarında bulundular. Türkiye Eurodesk Koordinatörü Meltem Valandova tarafından 2017 yılının ikinci yarısında gerçekleştirilecek faaliyet ve etkinliklere ilişkin bilgilendirme yapıldı.

Bu değerlendirme toplantısında bir ilk gerçekleştirilerek ev sahibi temas noktaları Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, Samsun Büyük Şehir Belediyesi ve İğne Deliği Gençlik Merkezi işbirliğinde İğne Deliği Gençlik Merkezine bir ziyaret gerçekleştirildi.