Erasmus + Programının 30. Yılı ve Avrupa Gençlik Haftası Kutlamaları

0
373

Erasmus+ Programının 30. Yılı ve Avrupa Gençlik Haftası kutlamaları kapsamında  “ErasmusCycle: Erasmus için Pedalla” etkinliği 14 Mayıs 2017 tarihinde Eymir Gölü’nde gerçekleştirildi.

Etkinliğin amacı Erasmus+ Programının kazanımlarına yönelik farkındalığı artırmak ve Avrupa Gençlik Haftası kapsamında toplumun farklı kesimlerini bisiklet temasıyla bir araya getirerek dayanışmaya katkı sunmak olarak belirlendi.

Etkinliğe, ülkemizde gönüllü faaliyetlerde bulunan AGH gönüllüleri, daha önce yurt dışında AGH gönüllüsü olarak yer almış kişiler ile Erasmus öğrencileri, Üniversiteler ve çeşitli STK’lardan temsilciler ile görme engelli 200  katılımcı ile gerçekleşen etkinlikte katılımcılar eş pedal ile engelli gönüllülerle birlikte pedal çevirdi. Etkinlikte Erasmus+ Programının öncelikleri arasında yer alan toplumsal dayanışma, çevreye duyarlılık, aktif vatandaşlık, katılımcılık ve gönüllük kavramlarına vurgu yapıldı.  bisikletçiler katıldı.

200  katılımcı ile gerçekleşen etkinlikte katılımcılar eş pedal ile engelli gönüllülerle birlikte pedal çevirdi. Etkinlikte Erasmus+ Programının öncelikleri arasında yer alan toplumsal dayanışma, çevreye duyarlılık, aktif vatandaşlık, katılımcılık ve gönüllük kavramlarına vurgu yapıldı.

Haber alıntı: http://ua.gov.tr/kurumsal/haberler/2017/05/19/erasmuscycle-etkinli%C4%9Fi-ger%C3%A7ekle%C5%9Ftirildi

kolaj2